Kapaklı Braketler

Kapaklı braketlerle ortodontik tedavi ile daha hızlı, konforlu ve estetik bir görünüme sahip olmak kolay. Tel ve braket arası sürtünmeyi azaltan bu teknoloji sayesinde ortodontik tedaviniz, sıradan braketler kullanılarak yapılan tedavilere oranla çok daha kısa sürede tamamlanmaktadır.

Kapaklı braketlerde en sık kullanılan sistemlerin başında DAMON, SPEED, CLARITY, In.Ovation, ve Empower gelmektedir. Bu sistemlerin tümünde beyaz ve metal renk seçenekleri mevcuttur. Beyaz renkteki braketlerimiz seramik ve polikarbonat yapıda olup, size en yüksek kalitede estetik sağlar.

Kapaklı braketlerin en önemli avantajlarından biri de lastik ligatüre ihtiyaç olmamasıdır. Bu durum size estetik bir görünüm sağladığı gibi, tedavi sürenizi de büyük oranda kısaltacaktır. Tedavi sırasında lasik ligatür olmaması, ağız hijyeninin sağlanmasını da kolaylaştırmaktadır.

Kapaklı braketler, dişe gelen kuvvet miktarını da azalttığından, tedavi sırasında oluşabilecek hafif diş sızlamalarını da en aza indirecektir.

Kapaklı braketlerle yapılan ortodontik tedavi sırasında ağız hijyeninin maksimum düzeyde olması önemlidir. Aksi takdirde diş ve braketler üzerinde oluşabilecek plak ve diştaşı birikimi, braket kapaklarının bozulmasına sebep olarak tedavinizi aksatabilir.

Sonuç olarak, kapaklı braketler küçük boyutları ve estetik görünümleri ile size maksimum konfor sağlayarak ortodontik tedavinizin daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayacaktır.