Diş Estetiği Ücretleri

Estetik Diş Hekimliğinde bilimsel olarak kanıtlanmış çok özel tekniklerin yanında, teknolojik birçok materyal, bilgisayar destekli cihazlar kullanılır. Ayrıca spesifik ürünler kullanılır ki; bu ürünlerin kabul edilebilirliği için çok detaylı ar-ge çalışmaları mevcuttur. Aslında dişhekimliğinin tüm alanında çok özel ürünler, cihazlar kullanılmaktadır. Tüm bunlara teknisyenin el ile yaptığı uygulamalar ve hekimin becerisi de eklenince ücretler yükselmektedir. Tüm dünyada bu böyledir.

Ancak estetik diş hekimliğinde farklı materyaller ve teknikler kullanılarak ücret düşürülebilir. Örneğin porselen lamine yerine kompozit lamineler biraz daha uygun fiyattadır. Ancak bu demek değildir ki kompozit lamina kalitesizdir. Tam tersine bazen kompozit lamina yapmak gerekebilir.

Diş estetiği ücretlerinde ortodontik tedaviler de önemli bir yer tutar. Örneğin porselen lamine yapmadan önce ortodontik tedavi yapılması gerekebilir. Ortalama 6 ay ila 1.5 yıl arasında değişen sürelerde tamamlanan bu tedavilerden sonra lamine ücretleri de ilave edilecektir. Diş estetiğinde diş temizliği, diş beyazlatma ücretleri de ilave edilebilir.

Estetik diş hekimliğinde dişeti tedavileri ve operasyonları da ayrı ayrı ücretlendirilir. Periodental tedaviler diş estetiğinin vazgeçilmezlerindendir. Sağlıklı bir dişeti olmadan ideal bir diş estetiği de olmaz. Bu operasyonlar işlemine göre belli sürelerde beklemeyi de gerektirir. Hemen lamine ya da diğer porselen kaplamalara başlanamayabilir. En az 4- 6 hafta beklenmesi gereken dişeti estetiği ile ilgili tedaviler vardır.

Sonuçta size uygun ideal bir gülümsemeye kavuşmak istiyorsanız hem belli bir bütçe ayırmanız gerekecek, hem de bekleme sürelerinde sabırlı olmanız gerekecektir.