Diş Beyazlatmada Kalıcılık Nasıl Olur?

Biowhitening denilen nano hidroksitliapatit içeren diş beyazlatma işleminden sonra kalıcılık için yapılması gereken ilk adım;

  • Mutlaka dişlerin önce iplikle aralarının temizlenip sonra ideal bir şekilde sabah akşam fırçalanması gerekir. Etkin diş ipi ve fırçalama renkleşmeyi geciktirecektir.
  • Nano hidroksiapatit içeren bir macun ile dişlerinizi fırçalayınız. Doktorunuz bu macunları yazacaktır. Nano hidroksiapatit minedeki çatlakları onardığı için daha düzgün bir yüzey oluşacak ve dişlerin tekrar renkleşmesi gecikecektir.
  • Arada diş temizliği yaptırın. Diş temizliği yılda 2 kere mutlaka yapılsın ki dişlerin gerçek rengi belirlensin. Ona göre beyazlatmanın tekrar yapılıp yapılmayacağına karar verilsin. Dişlerimiz zamanla kirlenir. Kirlenen dişler koyu gözükür. 6 ayda bir temizlensin ki diş beyazlatmadan sonra doğal renginin ne kadar geriye döndüğü belli olsun.

Hep bembeyaz dişlerle dolaşmak istiyorsanız doktorunuzun önereceği şekilde home bleaching denilen yöntemle de evde beyazlatmaya devam edersiniz. Home bleachingde sizin için hazırlanan plaklara nano hidroksiapatitli beyazlatma jelini yerleştirip ağzınıza belli sürelerde takarsınız. Home bleaching ürünleri mutlaka doktor kontrolünde yapılmalıdır.

Tüm bunları yaptığınızda her geçen gün dişleriniz daha beyaz olur ve kalıcılığı uzun süre korunur.