Porselen Laminalar

Lamine dişler estetik olarak dişhekimliğinde oldukça ideal yöntemlerdendir. Daha az diş aşındırmasına gerek kalmaları ve aşındırmadan sonra mine yüzeyi kaldığından dolayı hastada kalıcı bir hassasiyet olmaz.

Laminate dişlerin nasıl olması gerekliliği önceden planlanır. Hastaya geçici olarak 3 boyutlu materyal olarak uygulanır. Dişlerin kesimi, mock up denilen  kompozitler  üzerinden yapılır ve bu mock uplar işlemi yapan hekime rehberlik  eder.

Lamine dişlerin yapımı çok detaylıdır, gerek doktorunuz ve ekibi gerekse teknisyeni için zaman alıcı detayları vardır. Ayrıca, hazırlık aşamasında  çok  fazla materyal kullanımı gerektirir. Günümüzde teknolojik cihazlardan Cad-Cam, digital ölçü, scaner cihazlarından da yararlanılır. Tüm bunların üzerine teknisyenin el yeteneği de girdiğinde lamine ücretlerinin maliyetini artırır.

Lamina dişler doğal olmaları ile estetik diş hekimliğinde önemli bir yer tutarlar.

Diş boylarının uzatılmasında, diş aralıklarının kapatılmasında, yüzeyi bozuk dişlerin güzel formlara ve yüzeylere dönüştürülmesinde, diş renginin daha uyumlu yapılması istendiğinde, renk problemlerinde porselen lamineler çözümdür.

DENTART Koşuyolu

Diğer Yazılar