Devamlı beyaz dişlerle yaşamak istiyorsanız yüz estetiğinde kullanılan diğer onarıcı ürünler gibi diş beyazlatma da her yıl yapılmalıdır. Diş beyazlatma bir tedavi protokolüdür. 
Nano teknolojinin diş beyazlatma ürünlerine bulaşması ile beraber dişlerde beyazlatma yapılırken yenilenme potansiyeli de artmaktadır. O yüzden belli periodlarla rahatlıkla beyazlatma işlemi tekrarlanabilir. Böylece her geçen yıl daha beyaz dişler olur.
Öncelikle temiz dişler beyazlatılır. Detertraj dediğimiz diş temizliği işlemi yapıldıktan sonra hemen beyazlatma yapılmaz. En az 1 gün sonra diş beyazlatma yapılmalıdır. Diş temizliği sırasında kullandığımız patlar minenin yüzeyinden uzaklaşmalıdır ki  beyazlatma jeli minenin içine çok rahat ulaşabilsin. O yüzden detertraj ya da polisaj işleminden en az 1 gün sonra beyazlatma yapılır.

Minedeki pöröz yapılara ulaşan beyazlatma jeli içindeki hidrojenperoksit dişteki pöröz yapıya girer ve içerideki renkleşmiş organelleri çıkarır. Beyazlatma jeli içindeki nano partiküldeki hidrojen peroksit ise pöröz yapıları onararak renkleşmeye sebep olan maddelerin dişin içine tekrar tutunmasını engeller. Diş beyazlatma öncesi ağzınızda dişeti iltihabı, çürük olmamalıdır. Beyazlatma işlemi belli periodlarla tekrarlanması gerekir. Genelde bizim önerimiz office bleaching ile tek seansda beyazlatma işleminin bitirilmesidir. Ardından şeffaf plaklarla evde doktorunuzun önereceği şekilde size verilen yine nano hidroksiapatitli ürünlerle devam etmektir. Nano hidroksiapatitli ürünler dişte rejenerasyon dediğimiz onarım işini üstlendiklerinden dolayı, tekrarlanma ile dişte madde kaybı ve hassasiyeti önlerler. Bu yüzden çok rahat 6 ayda bir diş beyazlatma yapılabilir.

DENTART DİŞ BEYAZLATMA