Yardıma mı ihtiyacınız var? Sorularınızı Cevaplayalım

ORTODONTİ

Günümüzde Ortodontik Tedaviler hastaların da bilinçlenmeleri ile daha ileri düzeye gitmiştir. Halen klasik tel tedavileri temel yerini korumakla beraber, estetik diş hekimliğinin daha önemli bir kavram olması ile beraber, içten takılan teller ve şeffaf plaklarla yapılan ortodontik tedaviler de ilerleyen teknoloji ile birlikte yerini sağlamlaştırmaktadırlar.

Ortodonti  dişlerdeki çapraşıklıkları, çene gelişim bozukluğu ve kapanışla ilgili problemleri düzelten bir daldır.   Düzgün sıralanmış dişler ıssırma, çiğneme ve konuşma fonksiyonlarının yanı sıra fiziksel görünümü de olumlu yönde etkiler. Sağlıklı dişetleri ve ideal sıralanmış dişler diş estetiğinin  temelini oluşturur.

 Ortodontik tedaviler sonucu ;

  • Dişleriniz ve çene ilişkiniz düzeldikçe yüz estetiğiniz,  dudaklarınızın konturları ve profilinizde de olumlu yönde değişikliklikler olur.
  • Çiğneme kabiliyetiniz gelişir. Sindirim sisteminiz daha sağlıklı hale gelir.
  • Dişlerin olması gereken çizgi boyunca dizilmesi daha kolay ve ulaşılabilir temizlik yapmanızı sağlar.
  • Diş fırçası daha rahat diş yüzeylerine temas eder ve diş ipi kullanımınız daha pratik olur. Sonuçta daha ideal bir ağız sağlığına kavuşursunuz.
  • Dişeti problemleri ortodontik tedaviden sonra görülme sıklığı azalır. Hasta ideal bir bakım yapıyorsa dişeti hastalıkları, diş taşı, plak oluşumu görülmez.

DENTART ORTODONTİ