Diş Çekimi ve Hemen İmplant Yapımı

Diş Çekimi ve Hemen İmplant Yapımı

Tüm dünyada bilimsel olarak kabul edilen görüş; diş çekilir çekilmez hemen implant yerleştirilmesidir. Neden mi?

Aslında en önemli sebep kemik kaybının engellenmesidir. Diş çekilir çekilmez ilk 24 saat içinde kemikte küçülme olmaktadır.

Diş çekiminden sonra kemik kaybının dereceli olarak başlaması kemik hacminin azalmasına neden olduğu gibi diğer önemli bir sorun; dişetinde de incelmeye neden olmaktadır. Bu da ileride yapılacak olan dişte estetik olarak sıkıntı yaratacağı anlamına gelir.

Ancak bazı durumlarda diş çekilir çekilmez implant konulamaz. Geniş çekim defektlerinin olduğu durumlarda kemiği desteklemek için kemik greftleri konulup 4-5 ay beklenip sonra implant yapılır.

Her implant vakası farklıdır. Diş çekimi sonucu hemen implant yerleştirilmesi, hem tek bir işlemde çekim + implant yapılması hasta açısından da daha konforludur.

İmplant tedavisi ideal bir planlama işidir. Başarı oranının yüksek olması birçok kriterlere bağlıdır.

İmplant tedavileri sadece oraya bir diş yerleştirilsin değil, aynı zamanda yerleştirilen dişin estetik olması açısından da önem taşımaktadır.

Günümüzde klasik ve gelişmiş yöntemlerle kemiği desteklemek, güçlendirmek implantın başarısında çok önemlidir. O yüzden kemik oluşturma yöntemleri hızla gelişmektedir.

DENTART İmplant Diş tedavileri