Diş Hekimlerimiz

•    Diş Hekimi Betul Yurteri, 1994 yılında Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ nden mezun olmuştur. Estetik Diş Hekimliği Akademisi üyesidir. 2011-2012 yıllarında  New York Üniversitesi' nin, Rosenthal Institute for Aesthetic Dentistry bölümünde, Estetik Diş Hekimliği eğitimini bitirmiştir. Halen aynı üniversitenin mezuniyet sonrası eğitimlerine (“Concepts in American Dentistry: Advances in Aesthetics and Oral Rehabilitation" ) devam etmektedir.  Avrupa Estetik Diş Hekimliği Akademisi (EAED -The European Academia of Aesthetic Dentistry) üyesidir. Her yıl düzenli olarak akademinin kongrelerine de devam etmektedir.

Özellikle porselen laminate venerler, diş beyazlatma, estetik porselenler olarak adlandırılan zirkonium, alümina, empress kuron gibi uygulamalar üzerinde çalışmaktadır. Dr. Yurteri estetik diş hekimliği ile ilgili ileri  düzeyde eğitimler almıştır ve kendini geliştirmeye devam etmektedir. Ayrıca facial rejuvenation denilen botox ve yüz dolguları konusunda da eğitimleri vardır.


•    Diş Hekimi Burak Bayrak, 1999 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ nden mezun olmuştur. Mezuniyetinden itibaren implant cerrahisine başlamıştır. İleri düzey implant programlarını bitirmiştir ve halen kendisini geliştirmeye devam etmektedir. Genel implant tecadivileri yanısıra, özellikle kemik yapısı yetersiz olan vakalarda, implant üstü sabit protezler ve kısa implantlar konusunda tecrübesi bulunmaktadır. OSSADER (Osseointegrasyon Akademisi Derneği ) ve ICOI (International Congress of Oral Implantologists) derneklerinin üyesidir. Akıcı düzeyde İngilizce konuşmaktadır .

•    Ortodontist Işıl İlhan,  İstanbul’da doğan Işıl İlhan, orta ve lise eğitimini St. Georg Avusturya Lisesi’nde bitirmiştir. Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2001 yılında mezun olduktan sonra aynı üniversitenin Ortodonti Anabilim dalında doktorasını tamamlamıştır. Çalışmalarına Dentart Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’nde Ortodonti Uzmanı olarak devam etmektedir. İleri derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

•    Diş Eti Uzmanı (Periodontolog) Melike Özcengiz,  2001 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi' nden mezun olmuştur. 2006 yılında da Marmara  Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji  A.B.D.’da doktora çalışmasını bitirmiştir. Dişeti hastalıklarının tedavisi olarak bilinen periodontoloji, dişi tutan tüm destek dokuların (dişeti, çene kemiği, dişi kemiğe bağlayan dokular ve komşu diş yüzeyi) hastalıklarının tedavisinin yapıldığı bilim dalıdır. Dentart  Diş Kliniği’ nde  dişeti hastalıkları ve cerrahisi ile ilgili tedavileri yapmaktadır. Özellikle estetik ve implant diş hekimliğine yönelik tüm dişeti operasyonlarını interdisipliner bir şekilde diğer dişhekimleri ile birlikte yürütmektedir. Dr. Özcengiz Türk Diş Hekimleri Birliği, Türk Periodontoloji Derneği  ve Avrupa Periodontoloji Akademisi üyesidir.
 

Yayınlar ve Bilimsel Kongreler:

Tip 2 diabetes mellituslu hastalarda periodontal tedavi ve antioksidan kullanımının metabolik kontrol üzerine etkisi

Dr.Patrick Palacci: Trends in Esthetic Implant Dentistry 20 September 2014.
Geistlich Mucograft Hands on Course 9 February 2013.
EDAD Anterior Esthetic 1 March 2013.
Turkish Oral Implantology XXV. International Congress 17-18 January 2014.
Turkish Society of Periodontology 44. Scietific Congress 9-10 May 2014.
Europerio 7, 7th Conference of the European Federation of Periodontology 6-9 June 2013, Viana.
FDI 2013 Istanbul 101st Annual World Dental Congress 28-31 August 2013.